Je libo masáž?

20. července 2011 v 22:00 |  Různé
Možná jste na ně také v Paříži už narazili. Myslím na samozvané maséry, kteří vám na ulici nabízejí zdarma uvolňující masáž. Vyskytují se ve skupinkách na frekventovaných místech a někteří z nich jsou neodbytní. Trochu mi to připomínalo nějakou sektu, eventuelně jednání typu "jen si tak trochu sáhnout". Nakonec jsem udělala pár fotek na Place Contrescarpe, kde měli maséři rozložený svůj "salón" kolem fontánky a rozhodla se, že celé věci přijdu na kloub. Samozřejmě ne tím, že bych se nechala dobrovolně namasírovat, ale jen dodatečným průzkumem internetu.

Možná je to skvělá masérka. Třeba to dokonce bude i skrz naskrz hodná ženská... ale já si už jen při pohledu na fotku připadám jako malý králíček v teráriu před krajtou. A že by mi sahala na obličej tou rukou, ve které drží cigaretu? Beurk a fuj, křičím pro jistotu francouzsko-česky.

Po kratším hledání na internetu jsem ke svému překvapení zjistila, že za celou akcí stojí jistý Tchouk, samozvaný všeuměl, který tyto pouliční masáže vymyslel a propaguje je už několik let na různých místech města. Letos se soustředil do okolí Rue Mouffetard a Place Contrescarpe, nazval celou akci Mouffetardus Contrescarpus a vycvičil si spoustu amatérských masérů, takzvaných "protistresových agentů". Zájem prý je velký, jak ze strany masérů, tak zákazníků.
Na krátké video o akci a rozhovor s Tchoukem se můžete podívat tady:


Tak nevím. Pořád ještě mě to nepřesvědčilo. Pokud byste někdo masáž vyzkoušeli, dejte mi, prosím, vědět, jaké to bylo.
 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 21. července 2011 v 12:47 | Reagovat

J´adooooore!
Aujourd´hui c´est l´un de ces jours où j´ai bien besoin d´un joli massage!
Bisous

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 21. července 2011 v 20:13 | Reagovat

T´as raison, Elisa, un bon massage fait du bien... mais directement dans la rue?J´hésiterais de l´accepter...
Bises Hana

3 Moriel Moriel | 12. dubna 2013 v 21:38 | Reagovat

Připojuji svou  zkušenost: Když jsem v centru narazila na tyto neodbytné maséry - měla jsem stejný nejistý pocit: Kdo to je? Není to nějaká sekta? Zvážila jsem možná rizika - je bílý den, všude vůkol lid, tak snad se mi nic nestane... A zkusila jsem to. Opravdu se mi nic nestalo. Zcela zadarmo, beze slov, jen tak, mi byla dopřána velmi příjemná masáž. Po dlouhé době se uvolnila má páteř a já měla pocit, že bych mohla létat. Bylo to velmi milé a příjemné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama