Výstava Paříž v době impresionistů

26. června 2011 v 14:05 |  Muzea a galerie
Ačkoliv ze zásady nepíšu o ničem, co jsem sama neviděla na vlastní oči, dnes udělám výjimku a pozvu vás někam, kde jsem sama nebyla. Lépe řečeno kam jsem nedošla. Výstava Paříž v době impresionistů je určitě zajímavá, ale fronta na ni byla taková, že se nedalo dohlédnout jejího konce, a protože jsme ten den za sebou měli už jednu frontu na prohlídku Svaté kaple, na další jsme neměli sílu. Samozřejmě toho lituji a pokud patříte mezi milovníky Paříže a období impresionismu, nenechte si ji ujít.
Výstavu pořádá až do konce července pařížská radnice, která na ní představuje proměny, k nimž došlo v Paříži v 19. století, a z nichž vyšlo takové město, jaké známe dnes. Můžete na ní vidět fotografie, plány, makety a projekty architektů, společně s malbami a kresbami Maneta, Renoira, Moneta, Degase, Pissarra, Caillebotta, Van Gogha a dalších malířů té doby, zapůjčenými z Muzea d´Orsay, které je v současné době v částečné rekonstrukci.

Upoutávky, rozmístěné kolem radnice, zvoucí na výstavuByla to chyba, ale postavit se do této fronty se nám už nechtělo. Je to zvláštní, ale i když jsem v Paříži navštívila už spousty výstavních sálů, muzeí a galerií, tady na pařížské radnici jsem nebyla ani jednou - pokaždé mě z nejrůznějších důvodů odradila fronta. Výstavy jsou tady totiž zdarma a proto sem chodí mnohem víc lidí než na jiná místa.

Hôtel de Ville
Sál Saint-Jean, vstup 5 rue de Lobau
Otevřeno denně kromě neděle a svátků od 10 do 19 hod
Vstup zdarma

Jak se tam dostat: Metro Hôtel de Ville

 


Komentáře

1 rolex replica watches rolex replica watches | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:01 | Reagovat

Q. How do you repair a broken tomato?
http://www.theirwatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama