Do Paříže s ČSA

3. června 2011 v 21:54 |  Praktické informace
Už zase chci do Paříže, nejraději ihned, a tak jsem začala surfovat na stránkách všech možných leteckých společností. Jsem v šoku z toho, že nejlevněji teď zrovna vychází... ČSA! Naposledy jsem s ČSA letěla snad před šesti lety, kdy se teprve začaly objevovat nízkorozpočtové společnosti s bezkonkurenčními cenami. Ty teď na celé čáře zklamaly, ceny se u nich pohybují kolem tří až čtyř tisíc za letenku tam a zpět, zatímco u ČSA jsem ji koupila za 2600. Jako druhá nejlevnější je ... a opět překvapení - Air France! Je jen o dvě stovky dražší než ČSA. Je pravda, že jsem četla o cenové válce mezi těmito dvěma bývalými partnery (tak to bývá, když rozvod, tak rozvod), ale že půjdou s cenami až takhle dolů, to mě nenapadlo.
I tak ty peníze vydávám trochu s třesoucí se rukou a se vzpomínkou na nebožku Skyeurope, u které stávala letenka do Paříže méně, než autobus z Prahy do Brna...

A jak se tedy teď dá letět do Paříže?

ČSA - Výhody: létají několikrát denně, větší pohodlí, momentálně a zcela náhodou nejnižší cena. Nevýhody: běžně vysoká cena, větší časová ztráta při příletu i odletu, protože létají na 2. terminál letiště Charles De Gaulle, odkud je to do centra dál, při odletu trvá déle, než se člověk propracuje na svůj gate.
Air France - v podstatě totéž jako ČSA.
Smartwings - Výhody: létají ráno tam a večer zpět na terminál 3, který je blíž městu a je malý, takže vše jde rychleji. Nevýhody: nejnižší cena se běžně pohybuje kolem 3000.
Easyjet - Výhody: občas se dají sehnat zajímavé akční letenky. Nevýhody: do Paříže letí pozdě večer, takže ztratíte jeden den a navíc při zpoždění hrozí, že nestihnete RER) a musíte se dopravovat do centra složitěji.
Wizzair - z Prahy teď už bohužel do Paříže nelétá, jen z Bratislavy, což je výhoda pro cestující z Moravy, kteří to tam mají blíž. Výhody: pokud kupujete letenku v předstihu, můžete ji koupit za hodně nízkou cenu. Nevýhody: nelétá na pařížské letiště, ale do Beauvais, odtud to trvá autobusem do centra hodinu
 


Komentáře

1 paulie z malého města paulie z malého města | Web | 5. června 2011 v 0:55 | Reagovat

Já bych ještě pro Moraváky doplnil Ryanair z Bratislavy. Nevýhody: Drahá zavazadla (lépe cestovat nalehko) a letiště v Beauvais. Výhody: Na autobusy, které pendlují mezi letištěm Beauvais a Paříží (Porte Maillot), je spoleh, na rozdíl od večerních RER z Charles de Gaulle. Ceny letenek od 20€.

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 5. června 2011 v 10:35 | Reagovat

Děkuji za doplnění, já sama z Bratislavy nelétám, mám to tam trochu z ruky, tak jsem o téhle možnosti ani nevěděla.

3 Bára Bára | E-mail | 29. června 2011 v 19:15 | Reagovat

Zaprvé Vám chci složit poklonu za tak perfektní web, který mi pomohl s plánováním dovolené v Paříži. Dále bych se chtěla zeptat ohledně dopravy z letiště Charles de Gaulle. Našla jsem možnost dopravy do centra města s autobusy Les Cars (www.cars-airfrance.com) a chtěla bych se zeptat, jestli o nich něco nevíte. Bydlíme kousek od Gare de Lyon, kde autobusy staví, a tak by to byla perfektní doprava do města. Pokud o nich něco víte, prosím Vás o nějaké informace. Kdyby se Vám povedlo odpovědět do pátku, bylo by to úžasné. Děkuju B.

4 Andy Andy | 21. května 2012 v 19:24 | Reagovat

Zdravím,
chystám se letecky do Paříže jen s občankou (se strojově čitelnými údaji, platnou).
Nevíte, zda s tím nebude na letišti problém? Mělo by to podle paragrafů stačit, ovšem praxe bývá mnohdy jiná...
Děkuji.
A.

5 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 21. května 2012 v 21:07 | Reagovat

[4]: Určitě to stačí ve Francii i v celé Evropské unii, já také nelétám s ničím jiným než s občankou. Hezkou cestu!

6 Andy Andy | 26. května 2012 v 9:32 | Reagovat

[5]: Díky za odpověď :-) Nosíte občanku pořád při sobě? Člověk nikdy neví, kapsáři jsou všude :-), jestli je to "bezpečné", když jiný doklad totožnosti nemám... Jestli třeba nestačí mít u sebe řidičák nebo kartu pojištěnce, i když jen v češtině, tak pro všechny případy aspoň něco, a občanku nechat radši na hotelu...? Stejně se budeme pohybovat po Paříži max. do 3 km od hotelu. Stalo se vám někdy někde, že jste se musela legitimovat? Díky.

7 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 26. května 2012 v 14:41 | Reagovat

[6]: Andy, já sebou občanku nosím pořád, ale je fakt, že na kapsáře je potřeba dávat velký pozor, hlavně v metru a všeobecně na exponovaných turistických místech. Nechat ji v hotelu a sebou nosit třeba jen její fotokopii+další doklad určitě jde, jen pozor v levných hotelech, taky se tam můžou věci ztratit (buď si dát doklady a peníze do hotelového trezoru, pokud ho mají, nebo si aspoň zamykat kufr s věcmi na zámek).
Mít u sebe fotokopii dokladu se vyplatí určitě i proto, že to v případě krádeže usnadní vydání náhradního dokladu na české ambasádě.
Pokud jde o legitimování se, párkrát se mi stalo, že po mně chtěli občanku v obchodě, když jsem platila kartou větší částku.

8 Bára Bára | 30. listopadu 2012 v 20:20 | Reagovat

Chystáme se do Paříže s EasyJet, tudíž dorazíme téměř v 23:00. Dočetla jsem se, že probíhají na RER jakési opravy, tak prosím o radu, jestli je možné dostat se do centra v tuto hodinu bez využití taxi?
Mimochodem, výborné stránky, pro plánovanou cestu do Paříže mnohem lepší než všechny průvodce dohromady:-)
Děkuji za odpověď, Bára

9 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 1. prosince 2012 v 15:48 | Reagovat

[8]: Báro, výluky na trati RER B trvaly do konce listopadu, podle dnešní zprávy na stránkách Ratp (pařížský dopravní podnik) jezdí už všechny linky pravidelně). Z letiště vám jede RER B ve 23.38 a poslední ve 23:56 (to v případě, že přiletíte na terminál 2, z terminálu 3 je to vždy o dvě minuty později). POdrobný jízdní řád najdete tady: http://www.transilien.com/contents/fr/Docs---PDF/Fiches-horaires/hiver/BK-HIV13-D59-LV-v01.pdf
A děkuji za chválu :-))

10 anet anet | 21. června 2013 v 19:43 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se dostat do Paříže vlakem? Nějaké názvy stanic. A je to úžasný blog. Těším se až odmaturuju a pojedu tam za odměnu

11 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 23. června 2013 v 23:40 | Reagovat

Anet, já osobně s cestou vlakem nemám žádnou zkušenost, našla jsem ale podrobnou informaci tady: http://miroslavhruska.blog.idnes.cz/c/300737/Vlakem-z-CR-do-Parize-a-zpet.html
Kromě toho jezdí do Paříže také přímé autobusy Student Agency.

12 miromat miromat | E-mail | 3. května 2014 v 19:54 | Reagovat

Dobrý den všem a autorce blogu zvlášť,
především děkuji za mnohou inspiraci. Přestože rámcově Paříž znám, našla jsem zde pár tipů, které náš týdenní pobyt v mém oblíbeném městě nad Seinou obohatily.
Právě jsme se vrátili a po prostudování nabídek leteckých společností jsme jeli autobusem Eurolines - zpáteční lístek pro 2 osoby celkem 3200 Kč (Promo), odjezd z Prahy Florenc denně 16.00, Paris metro Gallieni druhý den v 7 ráno. Hotel jsme si rezervovali právě tam. Koupili jsme si týdenní pas Navigo Découverte na 5 zón za cca 34,20 E + 5 E za pořízení pasu(viz informace na tomto blogu). Navštívili jsme Pontoise + Auvers sur Oise, Provins, Versailles, Nogent a Joinville s.Marne a spoustu méně "vykřičených" pařížských míst. Obdivovali jsme parky, parčíky a zelená místa plná zajímavých nápadů - za všechny: Park Diderot u la Défense, Ile des Puteaux, Promenade Plantée na bývalém železničním viaduktu od Bastilly směrem na Vincennes, Parc André Citroen či Jardin Naturel u Pere Lachaise.  
K cestě z Versailles jsme využili bus 171 na konečnou stanici metra 9 Pont de Sevres. Bus staví hned pod zámkem a k metru jede necelých 30 minut (stačí 1 lístek t+), interval na 1. máje byl cca 10 minut.
Vice pro zájemce případně ráda doplním. Mirka

13 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 4. května 2014 v 3:38 | Reagovat

[12]:Mirko, děkuji za doplnění, stihli jste toho opravdu hodně. Na cestování kolem Paříže je Navigo 1-5 opravdu nejlepší, hlavně proto, že se člověk už o nic nemusí starat.

14 miromat miromat | 4. května 2014 v 9:25 | Reagovat

Proti jednodenním jízdenkám Mobilis do zón podle plánu výletů jsme ušetřili každý nejméně 20 E, běžné jednotlivé jízdné vychází ještě víc. Škoda, že Navigo (zatím) neumí nabít běžný týden, dva dny jsme nechali propadnout (pobyt sobota-pátek, Navigo platí vždy jen pondělí-neděle). První dva dny jsme řešili carnetem (10 lístků za 13.70) a vyzkoušeli si přestup bus-bus. Tato možnost nehledí na zóny, takže jsme za jeden lístek t+ dojeli z metra Gallieni busem k Chateau Vincennes a odtud dalším busem do Joinville (zóna 3)- jen je třeba nastoupit do 2. busu  do 90 minut od 1. označení. Autobusy mají krátké intervaly a přehledné trasy  na zastávkách s vyznačením přestupů (i metra) a jezdí prakticky všude, člověk se neztratí - navíc, narozdíl od našich krajů nás lidi zastavovali na ulici a ptali se, jestli něco nehledáme a nemohou nám pomoci... Okolí Paříže vřele doporučuji - parky, cyklostezky, nábřeží, venkovské domky i atmosféra  maloměst je dokonalá.

15 josef josef | Web | 28. června 2015 v 22:25 | Reagovat

4 roky od napsani clanku uz jsem ceny opet niz, kdyz je "akce" tak se da dostat i na cenu kolem 1000kc/zpatecni. My byli ve Francii na poznavacim zajezdu autobusem, komu zalezi na nizke cene, pak toto asi take vyuzije, ale pravda, letadlo je mnohem pohodlnejsi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama