Tři barvy: bílá

25. května 2011 v 21:46 |  Různé
Druhý díl francouzsko-polsko-švýcarské filmové trilogie o Paříži, o jejíž první části jsem se zmínila TADY, se jmenuje Tři barvy: bílá, a připomíná bílou barvu na francouzské vlajce a slovo "rovnost" z hesla Volnost, rovnost, bratrství. Režisér Kieslowski ke slovu "volnost" řekl, že všichni lidé si nikdy nemohou být rovni - už jen proto, že vždycky se najde někdo, kdo chce být "rovnější" než ostatní.
Film vypráví o milostném vztahu, který evokuje vztahy mezi východem a západem. Manželství polsko-francouzského páru se rozpadne, polský manžel se po pádu Berlínské zdi vrací z Francie do Polska, kde díky nepřehledné ekonomické situaci náhle zbohatne. Protože je do své francouzské manželky stále zamilovaný, nechá se prohlásit za mrtvého v naději, že jeho bývalá žena přijede do Polska. To se stane, ovšem příběh se dále zaplétá a Francouzka nakonec skončí v polském vězení...
Hlaní role hrají Zbygniew Zamachowski a Julie Delpy.


A jak vypadá Paříž v bílém?


Bíle svítí kopule baziliky Sacré-Coeur..... i oblečení oživlých soch před ní.Bílé se nevyhýbají ani umělci. Jerôme Mesnager stvořil na pařížských zdech svého bílého mužíčka...... a Pablo Picasso tuto bustu.


Bílé jsou přenosové vozy jednoho z francouzských televizních kanálů...... i kočky se smutnýma očima v pařížských bistrech.


Bílá na markýzách obchodů není moc výrazná, ale do Village Saint-Paul se hodí...


...stejně jako do této kavárny kdesi v Marais.Jedna z kaváren v Rue Mouffetard má tyto něžné záclonky z bílé krajky......které připomínají bílé sukýnky baletek v Opeře Garnier.


Vive la couleur blanche! 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama