Musée de la Poupée - Muzeum panenek

21. května 2011 v 23:44 |  Muzea a galerie
Jedete do Paříže s malými holčičkami? A už máte za sebou Disneyland, Asterixpark a všechny kolotoče ve městě a už nevíte, co jim slíbit, aby s vámi vydržely prohlídku další památky? Ani nevíte, jak vám rozumím. Dobře to znám, byli jsme s dcerou v Paříži poprvé, když jí bylo devět, a byl to pochod od jedné dětské atrakce k druhé (i když nejvíc ji stejně zaujal pěší výstup na Eifelovku). Tenkrát jsem bohužel ještě neznala Muzeum panenek.

Najdete ho na konci této nepříliš vábné úzké slepé uličky, která odbočuje z Rue Beaubourg za Centrem Pompidou. Když zahnete za roh, dostanete se na malé romantické náměstíčko.


Na jeho konci vás černá kovová brána zavede do zarostlé zahrádkyRomantika, že?
Musím se přiznat, že jsem uvnitř muzea nikdy nebyla, moje dcera dnes už panenkám odrostla a víc ji zajímají obchody s hadříky. Podle internetových stránek v něm najdete více než 500 panenek od roku 1800 až do roku 1945. Kromě trvalé expozice probíhají v muzeu i dočasné výstavy - ta současná, která trvá až do září, je věnována Barbie a Kenovi. A pozor, něco i pro malé kluky - od října budou tématem dočasné výstavy hračky pro chlapce.
V obchůdku muzea můžete koupit panenky i plyšáky. Funguje tady také klinika pro panenky a plyšáky, kde vám ty vaše opraví, vyčistí a zrekonstruují.

Tip: pokud ani po prohlídce muzea nebude vaše dítě utahané, můžete ho dorazit ve vedlejším parku, kde najdete prolézačky a houpačky.

Musée de la Poupée
Čtvrť Beaubourg, Impasse Berthaud (u čísla 22 na Rue Beaubourg)
www.museedelapoupeeparis.com

Otevřeno: denně kromě pondělí a svátků (2/6, 12/6, 14/7 a 15/8) 10 - 18 hod, v sobotu 10 - 12 a 13,30 - 16 hod
Vstupné: dospělí 8 eur, děti do 11 let 4 eur, studenti 12 - 25 let 6 eur
zdarma pro děti do 11 let v neděli mezi 10 - 12 hod, zdarma pro všechny druhý pátek v měsíci mezi 10 - 12 hod

Jak se tam dostat: Metro Rambuteau

 


Komentáře

1 Jana Jana | 26. prosince 2012 v 22:50 | Reagovat

Dakujeme za tip, boli sme v muzeu dnes aj s nasimi troma detmi (2 roky, 5 rokov a 7 rokov) a stravili sme tam velmi prijemne dve hodinky. Nie je velke, ale pred kazdou vitrinou sa da dlho stat a vselico obdivovat.

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 27. prosince 2012 v 16:41 | Reagovat

[1]: Jano, děkuji za komentář a jsem ráda, že vám můj blog mohl být užitečný a že jste díky němu našli pro děti zábavu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama