Park Monceau

26. dubna 2011 v 14:23 |  8. obvod
Nádherný park leží jen co by kamenem dohodil od Vítězného oblouku (no, musel by ale házet nějaký olympionik) v bohatém a elegantním 8. obvodu.
Rozlehlý park si nechal vytvořit v roce 1778 vévoda orleánský, který si přál podle tehdejší módy iluzivní krajinu s pyramidami, pagodami, holandskými mlýny, římskými chrámy a zříceninami. Soukromý park přežil Francouzskou revoluci a až v roce 1852 byla jedna jeho část rozparcelována a rozprodána na stavbu soukromých domů (rezidence kolem parku rozhodně stojí za povšimnutí). Zbývajících více než osm hektarů parku, které zůstaly zachovány až do dnešního dne, jsou od roku 1860 ve vlastnictví města.

Park má několik vchodů s nádhernými kovanými a zlacenými branami se znakem Paříže ve štítuHlavní cesta parku připomíná spíše dobře udržovanou silniciV parku se smí chodit na trávnících, což není v Paříži zas až taková samozřejmostNejvětší platan v Paříži je starý 170 let a má obvod 7 metrůRenesanční oblouk je pozůstatkem staré pařížské radnice, zbořené v roce 1871O pyramidě se říká, že je zednářská, žádné zednářské znaky jsem na ní ale nenašla. Možná jsem je ale jenom nepoznala...Kolonáda kolem jezírka byla původně určena pro mauzoleum Jindřicha II. v Saint-Denis, které nikdy nebylo dokončeno

Jezírko má kromě obligátních ryb i další zajímavé obyvateleKolem potůčku, který protéká parkem, najdeme můstky, jeskyně i kaskádyNovoantická rotunda se šestnácti sloupy, stojící u vchodu z Place de la République Dominicaine, je pozůstatkem opevnění z roku 1784, které vedlo podél parku. Rotunda byla sídlem tehdejšího akcízu. Dnes v ní najdete WC.


Tip: v parku jsou dvě dobře vybavená dětská hřiště a několik zdrojů pitné vody


Park Monceau
hlavní vchod Place de la République Dominicaine
další vchody Avenue Velasquez, Avenue Ruysdael, Avenue Rembrandt a Avenue Van Dyck

Jak se tam dostat: Metro Monceau
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama