Malíř André Renoux v Muzeu Carnavalet

7. února 2011 v 18:33 |  Muzea a galerie
Musée Carnavalet je muzeum, kam většinou moc turistů nezabloudí. Je celé věnováno historii Paříže, ale kromě stálých sbírek historických materiálů organizuje i různé tématické výstavy a běžné výstavy obrazů, většinou s pařížskou tématikou. Pokud máte rádi Paříž a naivní obrázky, můžete to vše dohromady v současné době vidět na výstavě Coins de Paris (Pařížské kouty) malíře André Renouxe. Renoux (1939 - 2002) maloval běžné scény z pařížských ulic - domy, uličky, náměstí, zahrady, bistra a obchody, to vše ovšem bez sebemenší přítomnosti lidí. Protože prožil téměř celý svůj život na Montmartru, najdete na obrázcích mnoho známých míst z této části Paříže. Pařížské náměty mám na obrazech moc ráda, nepřekonatelný pro mě zůstává Maurice Utrillo, proto na mě Renouxovy líbivé, uhlazené a vymydlené oleje a litografie působí tak trochu jako kýč. Za návštěvu výstava ale určitě stojí, zvlášť když je na ni vstup zdarma, už jen kvůli samotné renesanční budově paláce Carnavalet.

MC2
Vstup z Rue Sévigné

MC1
Vnitřní dvůr


AR1

Malá ukázka Renouxova díla:

AR2

AR3

AR4

AR5

AR6

Pokud se vám obrázky André Renouxe líbí, můžete si další prohlédnout nebo koupit v galerii Roussard v Rue Mont Cenis na Montmartru.

AR7

Pokud jsem řekla, že mi Renouxovy obrázky připadají kýčovité, nechci tím říci, že by neuměl malovat. Na internetu jsem našla i jiná jeho díla, rytiny a kresby, ze kterých vyplývá, že kreslit uměl dokonale.

AR7
Le Musée Carnavalet
Marais, 23 Rue Sévigné, 1. patro
www.carnavalet.paris.fr 
Otevřeno do 27. února 2011 denně kromě pondělí 10 - 18 hod
Vstup zdarma

Do 27. února si můžete v Musée Carnavalet prohlédnout také výstavu luxusních cestovních kufrů firmy Louis Vuitton

Jak se tam dostat: Metro St. Paul nebo Chemin Vert
 


Komentáře

1 Julie Francoise Julie Francoise | Web | 24. srpna 2011 v 20:16 | Reagovat

Výstavu jsem bohužel neviděla - ale Carnavalet je moje nejoblíbenější muzeum na planetě, jednou bych tam chtěla pracovat. Mimochodem, slyšela jsem, že tamější sbírky týkající se Francouzské revoluce jsou vůbec nejlepší na světě (říkal mi to jeden historik, co tam pracuje).

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama