Pařížský vrabčák

6. ledna 2011 v 22:56 |  Různé
Ne, nebude tady řeč o Edith Piaf, které se přezdívalo vrabčák. Mám na mysli obyčejného vrabce domácího, latinsky Passer domesticus.
Mimochodem, kdy jste naposled viděli v Praze vrabce? Taky jste si všimli, že tam už skoro žádní nejsou a že se místo nich setkáváte maximálně se všude přítomnými holuby? V Paříži je zatím vrabců pořád ještě dost, však se taky v minulosti stali jedním z jejích symbolů.

20101025_196

Jsou místa, kde na vás napůl ochočení vrabci, kteří se člověka téměř nebojí, útočí ze všech stran a loudí potravu. Jedním z nich je i prostranství před Notre Dame.


20101025_195


20101025_197

Tento obrázek před Notre Dame můžete vidět běžně. Toho pána, který tady turistům předvádí, jak mu vrabci zobou z ruky, jsem tady viděla pokaždé, když jsem šla kolem.

Jeden francouzský ornitolog prý spočítal, že jeden pár vrabců týdně přinese svým mláďatům 3360 housenek. Docela by mě zajímalo, kde je v Paříži hledají.

20101027_559_01
Tento krasavec bydlí v Královské zahradě


Původně jsem sem chtěla dát nějakou píseň o pařížských vrabcích, vím, že jednu nazpívala Mireille Mathieu, ale nenašla jsem ji ani Youtube, ani jinde - takže nakonec opravdu dojde na Edith Piaf, ať zůstaneme u tématu aspoň jménem. Konec konců, Edith Piaf není nikdy dost!


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama