La Cité des Fusains - Brslenové městečko

5. ledna 2011 v 23:27 |  18. obvod
V blízkosti montmartreského hřbitova se skrývá mnoho slepých uliček a  pasáží, ve kterých měli a dodnes mají ateliéry malíři a sochaři. Jedním z nejhezčích míst je i La Cité des Fusains, Brslenové městečko (název může být  trochu zavádějící, le fusain ve francouzštině znamená kromě brslenu i uhel na kreslení, těžko říci, který ze dvou významů v tomto případě platí).
Z ulice uvidíte jen nízký domek s vínově červeným hrázděním a umně vyvedeným názvem Les Fusains.


20101028_608


20101028_609


20101028_615

Za dveřmi vede chodba  do spleti nízkých pavilónů,  zasazených do zeleně,  které byly postaveny v roce 1898 z materiálu, pocházejícího ze zbourané světové výstavy v roce 1889. Malebnost podtrhuje ještě to, že všechny dřevěné prvky jsou natřeny bordó červenou, že jsou ovinuty divoce rostoucí zelení a že v uličkách jsou vystavena sochařská díla umělců, kteří zde žijí a pracují.  Kdysi tady nějakou dobu měl ateliér August Renoir, André Derain, Pierre Bonnard i Henri Toulouse-Lautrec, později Max Ernst a Joan Miró, žil tady i básník Paul Eluard. Vesnička  je památkově chráněná a je zakázáno na ní cokoliv měnit, ať už stavebně, barevně či výzdobou.


CF1


CF2

Vesnička vyplňuje téměř celý vnitroblok mezi Rue Tourlaque a Rue Steinlein. Bohužel místo není veřejně přístupné, dovnitř se dá dostat jen s velkým štěstím - nebo s některým z místních obyvatel. Částečně lze něco zahlédnout i z druhé strany z Rue Steinlein.
Další možností je pronajmout si tady apartmán při pobytu v Paříži. Byt pro 4 lidi pro krátkodobý pobyt najdete třeba tady: http://parisapart.nerim.net/appart.htm#

Montmartre, 22 Rue Tourlaque

Jak  se tam dostat: Metro Blanche nebo Lamarck Caulaincourt
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama