Režisér Claude Lelouch

10. prosince 2010 v 10:47 |  Osobnosti
Nedávno jsem našla na Facebookové stránce jednoho kamaráda krátký film s názvem Byla to schůzka, který natočil francouzský režisér Claude Lelouch v roce 1976. Trochu jsem se informovala o pozadí natáčení tohoto filmu, který se odehrává v Paříži... no, odehrává... moc děje tam není... ale pro účely tohoto blogu se hodí... však uvidíte sami. Upozorňuji, že vše se odehrává v reálném čase, bez jakéhokoliv zrychlení nebo triků.

Claude Lelouch byl zatčen ihned poté, co byl film poprvé veřejně promítán, ale prohlásil, že on nebyl řidičem a byl propuštěn. Podle dohadů a fám, které se kolem filmu začaly rojit, údajně auto řídil některý z profesionálních pilotů Formule 1, snad Jacky Ickx, Jacques Laffitte nebo René Arnoux. Další fámou bylo, že automobilem ve filmu bylo Ferrari 275GTB, byl to však Mercedes Benz 450SEL 6.9. Další otázkou byla rychlost,  Lelouche říká, že jel v některých úsecích kolem 230 až 240 km/h, podle odborníků auto ale nepřesáhlo rychlost 140 km/h.

Claude Lelouch vyrazil na cestu v půl šesté ráno  a jeho trasa, uvedená zde i s časy průjezdu, vedla tudy:

RV

O třicet let později Claude Lelouch natočil making off. Bohužel je k dispozici jen ve francouzském znění, ale Lelouch zde potvrzuje, že hlavním aktérem a řidičem filmu byl on sám, a vysvětluje, jak se celá ta legrace natáčela.
Claude Lelouch není jen bláznivý řidič a hazardér, jak by se mohlo zdát z tohoto filmu. Natočil filmy, které patří mezi nejznámější a nejcennější díla francouzské kinematografie. Hned jeho první velký film z roku 1966, Muž a žena, v hlavních rolích s Anouk Aimée a Jean-Paul Trintignanem, získal dva Oscary, celosvětový věhlas a mnoho cen z filmových festivalů. Pamatujete se na tuto melodii?
Je zbytečné vypisovat sem Lelouchovu kompletní filmografii nebo životopis, najdete je na mnoha odborných i encyklopedických stránkách, namátkou tady:

V roce 1983 Claude Lelouch zrekonstruoval v secesním stylu staré divadlo Théâtre du Tertre na Montmartru, kde dříve býval taneční sál Bal Populaire des Deux Moulins, ležící těsně vedle Moulin de la Galette. Sál použil pro natáčení svého filmu Edith a Marcel.  Po ukončení natáčení využíval divadlo s názvem Ciné 13 pro promítání svých filmů a pořádání nejrůznějších veřejných i soukromých událostí.


20101027_391_01
Ciné 13 najdete na rohu Avenue Junot a Rue Girardon


20101027_392

Od roku 1988 do roku 2002 řídila Ciné 13 Lelouchova manželka Martine, která z něho udělala malé divadlo. To od roku 2003 vede Lelouchova dcera, herečka Salomé Lelouch, která z něho společně s dalšími kolegy vytvořila jedno z center kultury na Montmartru s bohatým a dynamickým programem.

SL
                                                                Salomé Lelouch


20101026_570
 Divadlo večer po představení
                                                     
Montmartre, 1 Avenue Junot

Jak se tam dostat: Metro Lamarck Caulaincourt
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama