Trh na bulváru Edgar Quinet

21. října 2010 v 17:35 |  14. obvod
Francouzské trhy jsou výjimečné sortimentem, vůněmi, chutěmi, barvami i zvuky. Francouzi na nich vášnivě nakupují všechno, co potřebují na stůl, a kvůli trhu jim není zatěžko vstávat ani v neděli brzy ráno. Koupíte na nich především, jako u nás, ovoce a zeleninu, ale i pečivo, maso, drůbež a ryby, olivy, olej, sýry a další mléčné výrobky, sladkosti, květiny a spoustu dalších potravinářských a nepotravinářských výrobků (nechybí, samozřejmě, stejně jako u nás, ani tradiční pouťové cetky a zaručeně "pravé šály z čistého kašmíru" za 5 euro...). Nejdůležitější je ale atmosféra... mezi nakupujícími s proutěnými košíky, kteří si jen tak odběhli z domova, se proplétají turisté, kteří okukují stánky, a prodavači vás zvou, abyste ochutnali "zaručeně nejlepší olivy" nebo "právě upečené kuře".
Trh na bulváru Edgar Quinet se ve stínu montparnaského mrakodrapu táhne do dálky po celé délce bulváru, až tam, kde začíná zeď montparnaského hřbitova. Když při svých cestách do Paříže bydlím ve 14. obvodě, vždycky se tam zajdu podívat.


Trh se koná každou středu od 7 do 14.30 hod a sobotu od 7.00 do 15.00 hod

Jak se tam dostat: Metro Edgar Quinet
 


Komentáře

1 Sarka Sarka | E-mail | 15. února 2017 v 16:32 | Reagovat

Dobrý den, jsem na Vašich stránkách poprvé - hledala jsem informace o Versailles - blog je moc pěkný a zajímavý.
Jsem jen občasný návštěvník Paříže, ale ráda bych doplnila, že na tomto bulváru se v neděli dopoledne koná trh místních umělců, kteří se zde scházejí. Můžete si prohlédnout a zakoupit jejich malby, fotografie, sošky, klobouky, bižuterii atp. a mít tak památku s příběhem

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 17. února 2017 v 13:38 | Reagovat

Šárko, děkuji za doplnění.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama