Marché aux Puces St. Ouen - Bleší trh v St. Ouen

8. října 2010 v 11:07 |  Za okružním bulvárem
Milovníci starožitností, veteše a cetek všeho druhu tady budou ve svém živlu. Najdete tady vše, na co si vzpomenete, od vyložených hadrů a veteše v tržnicích, připomínajících vzhledem i sortimentem ty vietnamské u nás, přes zajímavé řemeslné předměty, které byste možná mohli ještě využít, a secondhandové a vintage oblečení, až po skutečně cenný starožitný nábytek, koberce, obrazy, sochy, vitráže, lustry, hodiny a různé dekorační předměty. V současné době prodává na bleším trhu asi 1000 obchodníků s oděvy a řemeslnými výrobky a asi 2500 starožitníků. Trh je dobře zorganizovaný do několika hal, každá z nich má svoje jméno a jsou rozdělené podle sortimentu, který se v nich prodává. Samozřejmostí jsou kavárny a restaurace.

Bleší trh na tomto místě začal vznikat už koncem 19. století, kdy byli do těchto míst za tehdejšími pařížskými hradbami z hygienických důvodů vystěhováni "les chifonniers" - hadráři, lidé, kteří se živili prohledáváním odpadků, z nichž vybírali použitelné věci, které potom dále prodávali.

Hadráři v Paříži

Na začátku 20. století sem již jezdili houfně Pařížané kupovat použité věci a trh se začal rozrůstat. Ve 20. letech minulého století se prodej začal stěhovat z ulice a dřevěných baráků do zděných hal a dále se rozšiřoval. Po roce 1945 začali obchodníci s veteší a železářstvím ustupovat stále se rozšiřujícímu počtu starožitníků, až se z blešího trhu stal největší světový trh se starožitnostmi.


Tržnice Dauphine
Tržnice Biron
Tržnice Malassis
Plánek blešího trhu

Otevřeno: sobota 9-18 hod, neděle 10 - 18 hod, pondělí 11 - 17 hod, doporučuji návštěvu raději ráno, trh je živější a obsáhlejší
Jak se tam dostat: Metro Porte de Clignancourt a potom 2 stanice autobusem č. 85, nicméně autobus 85 sem jede přes celé město ze své konečné v ulici Gay Lusac u Lucemburské zahrady, takže je možné jet z centra rovnou autobusem.
 


Komentáře

1 Brice Jacques Brice Jacques | E-mail | Web | 9. října 2010 v 20:12 | Reagovat

Bravo! Opět skvělou práci s krásným
Foto děkuji vědět Paříže! Velké poděkování od
část "pěší v Paříži!"

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 11. října 2010 v 10:34 | Reagovat

Merci, c´est gentil.

3 Bára Severová Bára Severová | E-mail | 5. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

Dobrý den, byť jsou zde uvedeny dny, kdy trhy fungují, chtěla bych se zeptat, zda čistě náhodou nefungují i v jiných dnech. V Paříži budeme od úterka do soboty, kdy už se budeme řítit směrem na letiště.... Přidám ještě pár dalších dotazů: zda náhodou nevíte, dá-li se někde uschovat zavazadla (zda fungují na nádražích úschovné boxy) a kam by jste doporučovala vyrazit na Silvestra? Děkuji za Vaši rychlou a vyčerpávající odpověď na můj včerejší dotaz. Hezký večer Bára

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama