Výstava Claude Monet v Grand Palais - NOVÁ ZPRÁVA

31. října 2010 v 12:39 |  Muzea a galerie
Už v srpnu jsem tady psala o připravované výstavě Clauda Moneta. Tento týden jsem měla příležitost ji navštívit a jsem z ní nadšená. Výstava mapuje reprezentativním způsobem vývoj celé Monetovy tvorby a je to opravdu zážitek. Jsou na ní zastoupeny všechny jeho významné a známé obrazy, počínaje realistickými malbami z 60. let 19. století (obrazy ze St. Adresse, Normandie a okolí Paříže), velká plátna, se kterými se snažil proniknout na oficiální Salón a ke kterým mu stála modelem jeho žena Camille (Ženy v zahradě, Dáma se slunečníkem, Snídaně v trávě), dále počátky impresionismu (obrazy z Londýna, Benátek, západy a východy slunce), všechny jeho sériové malby (katedrála v Rouenu, kupky sena, topoly na břehu řeky Epte, skály na Belle-Ile), až po obrazy z jeho zahrady v Giverny a známé lekníny.
Jediným mínusem jsou dlouhé fronty. Doporučuji návštěvu spíš ráno, my jsme měli vstupenky na půl desátou a i s předem koupenou vstupenkou jsme čekali půl hodiny, zatímco bez vstupenky bylo čekání na zhruba 3 hodiny. Odpoledne je prý čekání ještě mnohem delší.
V sálech je také příliš mnoho návštěvníků, takže není takový prostor si obrazy podrobně prohlédnout. Přesto můžu výstavu jenom doporučit a kdybych měla možnost, šla bych na ni ještě jednou.


Claude Monet v roce 1899

Pohled na vchod do Národní galerie Grand Palais
Pohled od vchodu na frontu čekajících bez předplacené vstupenky
Dvě rychlé a nekvalitní fotografie, focené bez blesku - uvnitř se totiž fotit nesmí, udělala jsem to jen proto, abych mohla dát fotky sem
Pohled z okna kavárny galerie po skončení prohlídky. Jak je vidět, k poledni se fronta ještě prodloužila.

Jak se tam dostat:

Plánek Grand Palais s uvedením dopravního spojení,
vstup podle šipky Galeries Nationales, Entrée Square Jean-Perrin

Výstava je otevřená až do 24. ledna 2011
denně od 10 do 22 hod, v úterý jen do 14 hod a ve čtvrtek do 20 hod
o školních prázdninách (23.10.-7.11 a 18.12.-2.1.) denně 9-23 hod
Zavřeno 24., 25. a 30. 12.
Vstupenky přes internet na adrese
Vstupné: 12 Euro, přes internet 13 Euro, studenti 13 - 25 let 8 Euro/přes Internet 9 Euro,
děti do 13 let zdarma


DODATEK Z 26. LISTOPADU 2010:
Bohužel jsem dnes zjistila, že všechny internetové vstupenky až konce výstavy jsou už vyprodané, tento týden byly dány do prodeje další vstupenky na noční prohlídky dne 21., 22. a 23. ledna 2011. Pro velký zájem byly návštěvní hodiny prodlouženy v posledních třech dnech a výstava poběží nonstop od 21. ledna od 9.00 ráno až do pondělí 24.ledna do 21.00 hod.
Podle situace z dnešního dopoledne je ještě k dispozici pár vstupenek na všechny tři noci, zhruba mezi 1.00 a 4.00 hodinou.
 


Komentáře

1 Květa Tůmová Květa Tůmová | E-mail | 14. února 2011 v 22:00 | Reagovat

Dobrý den,
prosím můžete doporučit návštěvu MUSÉE MARMOTTAN MONET.
Děkuji za odpověď.
Květa Tůmová

2 praga-magica praga-magica | 14. února 2011 v 23:54 | Reagovat

Dobrý den,
návštěvu Musée Marmottan můžu určitě doporučit, najdete tam spoustu zajímavých obrazů nejen Moneta, ale i dalších impresionistů.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama