Tour Montparnasse

15. srpna 2010 v 4:37 |  14. obvod
Rozhodně si nemyslím, že by věžák Montparnasse patřil mezi pařížské památky. Je hrozný, stejně jako nákupní centrum pod ním. Postavený byl v letech 1969 - 1972 a až do roku 1990 to byla se svými 210 metry a 58 patry nejvyšší kancelářská budova v Evropě
Pokud byste se ale do blízkosti montparnaského věžáku dostali a máte rádi vyhlídky, stojí za to vyjet až nahoru a rozhlédnout se po Paříži z jiného úhlu než jen z Eiffelovky. Navíc v něm jezdí nejrychlejší výtah v Evropě, který zdolá všech 58 pater za 36 vteřin.

20101026_257
Tour Montparnasse z Lucemburské zahradyVýhled na Tour Eiffel a École Militaire, v pozadí La Défense


Ta široká ulice vpravo je Rue de Rennes, vedoucí ke kostelu St. Germain des Prés. V pozadí,
bohužel za světelnými odrazy od skla, je vidět Louvre a obrysy Sacré CoeurPohled na Montparnasský hřbitov

Lucemburská zahradaJak se tam dostat: Metro Montparnasse Bienvenüe
 


Komentáře

1 Aleš Aleš | E-mail | 16. prosince 2012 v 22:12 | Reagovat

Nemám na tenhle barák zrovna nejhezčí vzpomínky, připomněl jsem si ho dnes jen díky Marché de Noël de Montparnasse :-) Z blízké japonské restaurace jsme si na památku odnesli průjem, potom z toho velkého baráku vyběhla ochranka hned poté, co jsem si vyfotil bezdomovce válejícího se u vstupních dveří (do té doby ho nikdo neviděl), no a nahoře hned u výtahu nás dost neurvalým způsobem odchytla skupinka Asiatů a přes náš odpor nás vyfotila - vrátil jsem jim to a vyfotil si je taky! Vzápětí nutili svým obětem fotky ve stylu JÁ na Tour Montparnasse kontra zbytek Paříže... Takže skoro jediným světlým zážitkem je pohled na Montparnasský hřbitov. Je nádherný a vybavil mi Antoine de Saint-Exupéryho:  "Nikdy se nevracet ......jen z dálky a z výšky zdají se hřbitovy zahradami..."

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 17. prosince 2012 v 20:43 | Reagovat

Aleši, díky za komentář, já ten panelák taky nemusím, vadí mi, že je v "mé čtvrti" od všude vidět, ale ten výhled shora je nádherný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama