Kavárna Le café qui parle

16. srpna 2010 v 22:32 |  Kavárny a restaurace
Až budete po pobíhání po Montmartru unavení a budete si chtít odpočinout k kávy, snažte se vyhnout kavárnám na turistických místech, kde jsou ceny předražené a káva a jídlo nekvalitní. Moje oblíbená v tomto okolí, kam jdu vždy na jistotu, je Kavárna, která mluví - Le café qui parle. Připomíná mi mé milované vinohradské kavárny, svým stylem, výhledem do křižovatky, výběrem novin a časopisů (a navíc sbírkou knih o Montmartru a osobnostech, které tady žily a žijí).

20101028_603


20101028_602


20101028_605

Famózní jsou tady snídaně, skládající se sice jako všude z croissantu a bagety s máslem, ale místo prefabrikované kupované marmelády vám tady naservírují vynikající domácí džem, který vaří paní majitelka. Doufám, že jim nedošel a že tady nepíšu bludy, ale nepředpokládám to - když totiž sejdete do suterénu na toaletu, překvapí vás stěna, která odděluje chodbu od dámské umývárny - je to prosklená vitrína plná zavařovacích lahví s touto dobrotou.
Podnik, který je vyhlášený i svými nedělními brunchy, funguje nejen jako kavárna, ale také jako restaurace. Polední menu tady pořídíte v ceně kolem 14 - 18 Euro, což je na tuto oblast slušné.
Naproti přes křižovatku bydlíval malíř Henri de Toulouse Lautrec. Bohužel původní dům byl zbourán a na jeho místě byl postaven ten současný.


24, Rue Caulaincourt, otevřeno ve všední dny kromě úterý od 8,30 - 23, v sobotu 10 - 23, neděle 10 - 17.


Jak se tam dostat: Metro Abbesses nebo Blanche
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama