Promenade plantée - Zelená promenáda

14. srpna 2010 v 23:18 |  12. obvod
Už máte dost zmatků na ulicích, chcete si chvíli vydechnout a jste poblíž náměstí Bastily? Pokud obejdete z pravé strany Operu Bastille, dostanete se do Avenue Daumesnil a po několika metrech narazíte na schodiště, které vede vzhůru na železniční viadukt. Tam začíná La Promenade plantée, nebo taky La Coulée verte (Zelená stezka). Vznikla v 90. letech ze staré, od roku 1969 nepoužívané železniční trati, která byla osázena stromy a keři a byla na ní vytvořena zákoutí s lavičkami a malá hřiště.

Vstup na promenádu
Viadukt, nazývaný Le Viaduc des arts, Viadukt umění, ve svých obloucích v ulici Daumesnil skrývá spoustu galerií, obchodů s uměním, barů, resturací a kaváren. Z viaduktu je samozřejmě možné na mnoha místech sestoupit a potom se něj zase vrátit.La Promenade plantée přetíná celý 12. obvod v délce 4,5 km. Asi v polovině, u parku Jardin Reille, se její charakter mění, sestupuje z viaduktu, rozšiřuje se, místy prochází tunely a pokračuje až k Porte Dorée a k Parku Vincennes a stejnojmennému zámku.
V druhé části stezky od Allée Vivaldi je také možno jezdit na kole.

Vstup zdarma
Otevřeno téměř každý měsíc jinak, v závislosti na rozednívání (8.00-9.00) a stmívání (od 15.30 v lednu až po 21.30 od května do srpna).

Jak se tam dostat: Metro Bastille nebo Gare de Lyon
 


Komentáře

1 Kett * Kett * | Web | 14. srpna 2010 v 23:22 | Reagovat

dokonaloost

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 14. srpna 2010 v 23:35 | Reagovat

Díky. Zatím začínám, tak tady toho moc není, vrať se sem za čas. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama