Butte aux Cailles - Křepelčí vrch

13. srpna 2010 v 22:11 |  13. obvod
Jen pár kroků od věžáků kolem Place d´Italie ve 13. obvodě narazíme na zvláštní tichou vesničku, která naštěstí nebyla ještě natolik objevena turisty, aby ji stihl osud Montmartru, i když si v poslední době místní stěžují, že klid už není takový, jako býval. La Butte aux Cailles, Křepelčí vrch (i když jeho název nepochází od křepelek, ale od jména prvního majitele těchto pozemků), je osázen malými domečky, které toho z historie pamatují mnoho.

P3240066


Kdysi tu byly jen špinavé uličky bez dlažby a bez osvětlení, větrné mlýny, znečištěná říčka Bièvre, domky, kde žila chudina, drobní řemeslníci, barvíři, uhlíři a tkalci. Nejslavnější érou pro tento nejvyšší pařížský kopec byla zřejmě doba Pařížské komuny, kdy zde v květnu 1871 komunardi čtyřikrát odrazili útok vojska versailleské vlády. Z té doby pochází také slavná píseň Le temps des cerises, Čas třešní, která postupem času zlidověla.
Dodnes se tady setkáme s odkazy na tuto dobu a tuto píseň.

P3240083
Le Merle moquer (Kos posměváček) z písničky

P3240084
Páteří vesničky je ulice Rue de la Butte aux Cailles, plná barů, restaurací a kaváren. Večer to tady opravdu žije.


P3240092
Centrem této malé čtvrti je Place de la Commune


P3240068


P3240093
Rue Bouot

BC


Jak se tam dostat: Metro Place d´Italie nebo Corvisart


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama