Kde bydlel prezident Mitterrand?

25. srpna 2010 v 23:15 |  Osobnosti
Francouzský prezident François Mitterrand byl zvolený do prezidentského úřadu ve dvou sedmiletých funkčních obdobích a to v roce 1981 a 1988. Není nutné tady uvádět jeho životopis, jen bych přepisovala Wikipedii nebo podobné stránky. Na jeho životě je mi sympatická jedna věc - to, že se během celého svého prezidentského období odmítal přestěhovat ze svého domu blízko nábřeží Seiny. Určitě tím způsobil mnoho horkých chvil svým bodyguardům, ale líbí se mi, že se nevzdal svého způsobu života a nepodlehl luxusu, který mu mohla jeho funkce přinést. Dům, kde bydlel, není nijak honosný, naopak, působí úplně obyčejně. Najdete ho v úzké Rue de Bièvre v 5. obvodě.


Rue de Bièvre


V tomto obyčejném domě Mitterrand bydlel

Jak se tam dostat: metro Maubert Mutualité
 


Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 29. července 2012 v 17:24 | Reagovat

Na jednom ze čtyř zvonků je pořád ještě monogram D. M. Vdova po prezidentovi Danielle Mitterrand tam bydlela až do své smrti v listopadu loňského roku.

2 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 30. července 2012 v 18:08 | Reagovat

Lenko, děkuji za doplnění, to jsem nevěděla! A mohla jsem se podívat, šla jsem kolem v sobotu :-)

3 Lenka Lenka | E-mail | 1. srpna 2012 v 9:46 | Reagovat

Tak to Vám závidím, ač závidět se nemá! Ale taky přeju, protože z každé Vaší cesty do Paříže máme užitek (a zážitek) i my, její milovníci.
Tak aspoň připojím, jak jsem se před č. 22 znemožnila! Nebyla jsem si číslem domu jistá, pamětní deska na něm nebyla, jen před domem stál velký modrý kufr, tak jsem se v protější galerii zeptala, jestli v protějším domě monsieur Mitterrand bydlel. "Ano," odvětila slečna, "tam, co stojí ten kufr." Protože vím, že Francouzi milují symbolické odkazy, na hrobech významných osobností se to hemží vzkazy, plyšáky a lístky z metra, Sartre tam má pravidelně i tužky (snad kdyby Mistr chtěl ze záhrobí ještě něco napsat), tak jsem se nejapně zeptala: "Aha, to je asi coby symbol, že?" Slečna se zatvářila nechápavě a odpověděla: "Ale ne, to tam někdo zahodil." Tak jsem raději honem vycouvala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama